Katarzyna Darasz-Olszewska

adwokat
katarzyna.darasz.olszewska@lawberry.pl

Katarzyna Darasz-Olszewska jest adwokatem, członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie. 

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, broniąc pracy magisterskiej w Katedrze Prawa Cywilnego. Aplikację adwokacką odbyła pod okiem dra Andrzeja Skąpskiego. 

W Lawberry, Katarzyna Darasz-Olszewska specjalizuje się przede wszystkim w prawie rzeczowym oraz prawie umów. Ma wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed sądami powszechnymi. 

Biegle włada angielskim i hiszpańskim.

Katarzyna Darasz-Olszewska

Chętnie wsiada w szybki samochód, albo z zawrotną prędkością śmiga na nartach po stromych stokach. Choć lubi działać szybko, umie jednak zwolnić, gdy wymaga tego sytuacja. „Uważam, że w pracy prawnika sprawdzają się tylko dobrze przemyślane strategie. Dlatego skrupulatnie szukam dla klientów rozwiązań prawnych, które w ich sytuacji przynoszą najlepsze rezultaty.”

Jej motto? „Karty rozdaje los, trzeba umieć nimi grać. Uważam, że choć często nie mamy wpływu na to, co przynosi życie, to od nas zależy, jak wykorzystamy swoje atuty. Niezależnie więc od sytuacji szukam, jak najlepszego z niej wyjścia.” 

Dotyczy to nie tylko pracy, ale także strategicznych gier planszowych, które są jej pasją.